+38 (068) 859-57-07
+38 (099) 381-37-50

Зателефонуйте нам

rezultatmagazine@
gmail.com

Напишіть нам

Україна піднялася в рейтингу економічної свободи

05.02.2018 / 13:00

Україна поліпшила позиції за більшістю показників. Але країна займає найнижче місце серед 44 країн у Європі, а її середній бал нижчий від середніх світових і регіональних.

 
За підсумками 2017 року Україна посіла останнє - 44 місце - у Європі і 150 місце серед 180 країн світу в рейтингу економічної свободи від американського аналітичного центру Heritage Foundation. При цьому країна піднялася на 16 позицій порівняно із 2016 роком.
 
Як повідомляється на сайті центру, Україна отримала 51,9 бала, потрапивши у групу країн "переважно невільних". При цьому її загальний бал підвищився на 3,8 пункта.
 
Україна поліпшила позиції по 8 із 12 показників. Зокрема, значно покращилася ситуація у сфері інвестування. Водночас Україна займає найнижче місце серед 44 країн у Європі, а її середній бал нижчий від середніх світових і регіональних.
 
Експерти Heritage Foundation зазначають, що Україна, економіка якої серйозно похитнулася в результаті подій останніх років - анексії Криму та війни на Донбасі, - досягла значного прогресу в реформуванні, стала більш демократичною і прозорою. Однак необхідні подальша боротьба з корупцією, розвиток ринків капіталу, приватизація, вдосконалення законодавства.
 
Автори рейтингу також заявляють про корумповану судову систему в Україні.
 
"Судді значною мірою розглядаються як захисники бізнесу та інших потужних джерел впливу. Корупція залишається серйозною проблемою для України, і прогрес йде досить повільно", - йдеться у звіті.
 
Серед проблем відзначена і податкова система.
 
"Верхня ставка індивідуального прибуткового податку становить 20%, а верхня ставка корпоративного податку складає 18%. Інші податки включають в себе додану вартість та податки на майно. Загальне податкове навантаження становить 35,5% від загального внутрішнього доходу. За останні три роки державні витрати склали 42,8% від загального обсягу виробництва (ВВП), а бюджетний дефіцит склав в середньому 2,6% ВВП. Державний борг еквівалентний 81,2% ВВП", - пишуть автори рейтингу.
 
Фото: скріншот
 
Всього в рейтингу представлено огляди по 180 країнах. Найбільш вільними економіками названо Гонконг, Сінгапур, Нова Зеландія, Швейцарія, Австралія та Ірландія. Найгірша ситуація на Кубі, у Венесуелі і Північній Кореї.
 
Як повідомляв Корреспондент.net, за підсумками 2016 року Україна посіла 166 місце в рейтингу країн за рівнем економічної свободи. Тоді вона потрапила в категорію країн із "репресивною" економікою.